DVB-T2 na vysočině

31. 5. 2017.

DVB-T2 na vysočině

První programy z nové generace pozemního televizního vysílání si již mohou naladit domácnosti v okolí vysílačů Jihlava - Javořice a Votice - Mezivrata. Společnost České Radiokomunikace (ČRa) z těchto stanovišť spustila svoji Přechodovou síť 12 v novém standardu DVB-T2. Diváci na Vysočině a jihovýchodní části středních Čech mohou na klasickou anténu nově naladit 14 komerčních televizních programů v klasickém SD rozlišení. Programy se vysílají v novém video kodeku HEVC (H.265) a zvuk je ve formátu HE-AAC. České Radiokomunikace začaly budovat Přechodový multiplex 12 v březnu letošního roku, kdy spustila tuto síť pro Prahu a část středních Čech. Vysílání v DVB-T2 si tak mohlo naladit téměř 26 procent domácností. Po spuštění vysílačů Ostrava - Hošťálkovice a Hladnov a Brno - Hády a Barvičova se pokrytí zvýšilo na 43%. S aktuálně spuštěnými vysílači Jihlava a Votice vysílání v novém standardu pokrývá přes polovinu území České republiky. Vysílače Jihlava - Javořice a Votice - Mezivrata pracují v SFN síti na K28, tj. na frekvenci 530 MHz.

Nové stránky

Nové stránky
Vítáme Vás na našich nových stránkách. Tyto nové stránky jsme zprovoznili i přeto že jsou stále ve výstavbě. Prozatím zde najdete základní informace o našich službách. Postupně zde budou přibývat další informace.

O Nás

Firma Martin Švanda - EXAMITE působí na trhu od roku 1995. Naší specializací je prodej a montáž satelitních kompletů, antén pro DVB-T / DVB-T2, rekonstrukce a výstavba společných televizních antén (STA), rozvody televizního a satelitního signálu v restauracích, hotelích a penzionech.

Přečíst více ...