Harmonogram vypínání SD programů v paketu Skylink

25.10.2016.
Skylink: K 15.11.2016 skončí ČT, Nova a Prima v SD.

Provozovatel česko-slovenské satelitní platformy Skylink, společnost M7 Group, potvrdil termín ukončení satelitního vysílání pěti programů ČT a stanic Nova a Prima v SD rozlišení.

Dne 15.11.2016 skončí satelitní vysílání pěti veřejnoprávních programů České televize (ČT) - tj. ČT1, ČT2, ČT24, ČT Sport a dvojkanálu ČT:D / ČT art a také dvou komerčních televizních programů Nova a Prima ve standardním rozlišení (SD).

Pro diváky základních českých programů se staršími satelitními přijímači s podporou MPEG-2/SD to znamená pořídit si nový set top box, který umí i novější standardy a formáty DVB-S2, MPEG-4 a HD.

Další vlna vypínání hlavních programů se pak přesune na Slovensko. K 31.12.2016 skončí SD verze všech slovenských veřejnoprávních a komerčních programů - tedy stanic Jednotka (STV1), Dvojka (STV2), TV Markíza, TV JOJ, JOJ PLUS a WAU.

Zákazníci Skylinku budou mít všechny programy již jen v kvalitnějším HD rozlišení. Zatímco nové parametry pro naladění všech pěti HD programů České televize (ČT) budou oznámeny začátkem listopadu, ostatní stanice Nova HD, Prima HD, a HD verze všech slovenských televizních stanic je možné naladit již nyní.

Nové stránky

Nové stránky
Vítáme Vás na našich nových stránkách. Tyto nové stránky jsme zprovoznili i přeto že jsou stále ve výstavbě. Prozatím zde najdete základní informace o našich službách. Postupně zde budou přibývat další informace.

O Nás

Firma Martin Švanda - EXAMITE působí na trhu od roku 1995. Naší specializací je prodej a montáž satelitních kompletů, antén pro DVB-T / DVB-T2, rekonstrukce a výstavba společných televizních antén (STA), rozvody televizního a satelitního signálu v restauracích, hotelích a penzionech.

Přečíst více ...